Erasmus+ programon

Iskolánk 8.a osztályos tanulója, Kardos Botond képviselte Magyarországot azon az Erasmus+ programon, amely január 15. és 21. valamint 22. és 28. között a lengyelországi Rzeszów-ban került megrendezésre a Nemzetközi Projektek Szövetsége „INPRO” által. 🤝🗣🇭🇺🇵🇱🇸🇰🇺🇦🇹🇷🇪🇸

Botond a Nyíregyházi Diák-polgármesteri Iroda fiataljaival együtt vett részt a programon, s összesen a közel 30 résztvevő 6 különböző országot képviselt (Lengyelország, Szlovákia, Ukrajna, Törökország, Spanyolország, Magyarország). A program a párbeszéd és nyelvi sokszínűség köré épült, ahol sort ejtettek a különböző sztereotípiák ismertetésében, melyet vitakör követett. A rengeteg ötletelés mellett lehetőségük volt Nyíregyháza testvérvárosának történelmében is elmélyedni. A program kiváló lehetőséget teremtett a nemzetközi kapcsolatok megerősítésére is.